Desteklerimiz

DesteklerİMİZ

İş fikri geliştirmek, işini kurmak veya kurulu işini geliştirmek isteyen kadınlar için planlanan eğitim programı bilgi sağlamanın yanı sıra katılımcının kişisel gelişimini ve yönetim becerilerini artırmayı, kapasitesinin eyleme dönüştürme de kolaylaştırıcı olmayı hedefliyor.

Eğitim programının içeriği her yıl katılımcıların ihtiyaçlarına göre dizayn ediliyor. BizBizze Eğitim Programı çerçevesinde sunulan derslerin tamamı konularının uzmanı eğitmenler tarafından  verilmektedir.

DesteklerİMİZ

RehberlİK

Rehberlik Programı, belirlenen tarihler arasında, program katılımcısı kadınlara ilk adım hizmeti olarak başlangıçta katılımcının yetkinlikleri ve ihtiyaçlarını belirlemek üzere sunulmaktadır.

Projemizin çözüm ortağı Assess İnsan Gücü Değerlendirme ve Danışmanlık işbirliğiyle yürütülmektedir.

İlk Adım Ekibi tarafından bire-bir yapılan rehberlik görüşmesi ile kadınların sahip oldukları ile hedefleri arasında gelişim noktaları belirlenir.

Görüşmeler öncesi katılımcının BizBizze’nin belirlediği ve katılımcılara ilettiği testleri uygulaması beklenmektedir. Testlerin sonuçları bire-bir rehberlik görüşmesi sırasında katılımcı ile değerlendirilmektedir.

EğİTİM

Programlar kapsamında tasarlanan eğitim programları bilgi sağlamanın yanı sıra katılımcının kişisel gelişimini ve yönetim becerilerini artırmayı, kapasitesinin eyleme dönüştürme de kolaylaştırıcı olmayı hedefliyor.

Eğitim programının içeriği her yıl katılımcıların ihtiyaçlarına göre dizayn ediliyor. Bizbizze   Eğitim   Programı   çerçevesinde sunulan   derslerin tamamı konularının uzmanı eğitmenler tarafından verilmektedir.

Koçluk

Programlarımız kapsamında katılımcılara koçluk hizmeti sunulmaktadır.

Koçluk Programımız, projenin çözüm ortağı ICF Türkiye Koçluk Federasyonu işbirliğiyle yürütülmektedir.

BizBizze KOÇLUK Programı içinde koçluk hizmetinin katacağı değerler:

Kişinin hayatındaki zorluklara farklı ve yeni açılardan bakmasını sağlama, karar alma becerilerini geliştirme, kişiler arası ilişkilerde etkinlik sağlama ve güveni arttırma. Koçluk Hizmeti, sadece bununla da kalmaz; koçluk almaya başlayıp devam edenlerin hayatında verimlilik, yaşam ve işinde memnuniyet ve ilgili hedeflere ulaşılması gibi konularda belirgin bir gelişme gözlenmiştir. Profesyonel koçluk kişinin potansiyelini en üst düzeye çıkarır ve dolayısıyla gizli üretkenlik kaynaklarının kilidini açar.

KOÇLUK Hizmet Süresi ve Şekli:  BizBizze programlarına devam eden katılımcıya Koçu tarafından 4 (dört)  görüşme sağlanır.

BizBizze Koçluk Hizmeti Öncesi Hazırlıklar :BizBizze projesi çözüm ortağı ICF Türkiye tarafından danışanlara koçluk hizmeti bilgilendirme eğitimi verilir.  Koçluk Bilgilendirme Eğitim Programı, koç ile danışan arasındaki ilişkinin işleyişi ve program aşamalarının özellikleri ile programın güvenliği için dikkat edilmesi gereken noktaların aktarılmasını kapsar.

Mentorluk

Program katılımcılarına 6 seans bire-bir mentorluk desteği sunulmaktadır.

BizBizze MENTORLUK Programı ile MENTEE’lerin aşağıda sıralanan konularda desteklenmesi hedeflenmektedir:

  • Kendini tanımak, seçenekleri değerlendirebilmek,
  • Farkındalığını arttırmak ve geribildirim almak,
  • İş fikrine yönelik hedefler belirlemek,
  • İlişki geliştirmek ve ilişki ağını arttırmak,
  • Stratejik bakış açısı kazanmak,
  • Özel yaşam/iş dengesi oluşturmak,
  • Kişisel motivasyonunu ve başarma azmini arttırmak,
  • İş ve kariyer konusunda arayışını netleştirmek ve
  • İş yaşamına geçiş sürecinde zorluklara karşı desteklemek.

 Mentorluk Hizmeti Süresi ve Şekli: program kapsamında mentee’lere kendileri eşleştirilen mentor tarafından 6 (altı)  görüşme sağlanır.

Görüşme yeri : Mentor ve mentee, görüşme yeri ve zamanına karşılıklı karar verirler.  

BizBizze Mentorluk Hizmeti Öncesi Hazırlıklar: 

 Mentorler ve Menteeler için ayrı ayrı Mentorluk Programı Bilgilendirme Seminerleri düzenlenmektedir. Mentor-Mentee ilişkisinin özelliklerine, programın ve ilişkinin işleyişi ve aşamaların özelliklerine, programın güvenliği için dikkat edilmesi gereken noktaların aktarılmasını kapsamaktadır.Danışmanlık

BizBizze programlarına katılan katılımcılar hukuk, insan kaynakları, finans, pazarlama, işletme,  kurumsal iletişim, mali müşavirlik gibi farklı konularda BizBizze gönüllüsü danışmanlarla görüşerek ihtiyaç duydukları konularda bilgi alabilmektedir.

Danışmanlık görüşmeleri katılımcıların talebi üzerine uygun konuda uygun danışmanla danışanın BizBizze ekibi aracılığıyla buluşturulmasıyla gerçekleşmektedir.

 

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!