Programlarımız

Girişimcilik Programı

Bu program kendi işini kurmak, yeni iş fikri bulmak veya işini büyütmek isteyen kadınlar için tasarlanmıştır.

Kendi işini kurmak ya da mevcut işini büyütmek isteyen kadınların katıldığı bir programdır. Burada işletme yönetimi için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri alabilir, danışmanlık, mentörlük ve koçluk hizmetlerinden faydalanabilir, sizlerle aynı yolda yürüyen kadınlarla tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz çalışmalara katılabilirsiniz. Böylece, işinize sağlam adımlarla başlamış olursunuz.

Size ne kazandırmayı hedefliyoruz?

Kadınların işlerini kurmaya hazır hale gelmesine katkı sağlamak

Sahip oldukları işlerin ciro ve istihdam açısından büyümesini sağlamak

Kadın girişimcilerin sosyal ve ekonomik alanda güçlenmesini sağlamak

Nasıl Katılımcı Olabilirsiniz?

Öncelikle başvuru formunu eksiksiz doldurmalısınız. Ekibimiz sizinle bu form aracılığıyla mail üzerinden irtibata geçecek. Programın sonraki aşamalarına dair bilgilendirme yapacak

Programın Sunduğu Hizmetler nelerdir?

1-Başvuru: Adayların başvuruları online ortamda kabul edilmektedir. Formu tamamlanmamış adayların başvurusu geçersiz sayılmaktadır. 

2-İlk Adım Görüşmesi – Rehberlik:  Başvuru formunu eksiksiz dolduran ve başvuru kriterlerine uygun adaylar davranış envanteri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik sürecinden geçmektedir. Rehberlerimizin adaylarla birerbir görüşme yaptığı bu aşamada amacımız adayın gelişime açık yönlerini keşfetmesini sağlamaktır. 

3-Eğitim: Program katılımcıları BizBizze tarafından hazırlanan eğitim programına katılmaktadır.  BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirir. Programda, İş fikri geliştirmekten, iş fikrini sunulabilir, geliştirilebilir ve para kazanabilir bir modele oturtmaya uzanan bir detayda dersler yer almaktadır. Eğitim içeriği ve ders programı kabul edilen adaylarla birebir email yoluyla paylaşılmaktadır.

4-Koçluk: Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye – BizBizze işbirliğiyle yürütülen bu program kapsamında her bir girişimci adayımız 4 seans koçluk hizmeti almaktadır. Koçluk programı eğitimlerle eş zamanlı olarak yürütülmektedir.

5-Mentorluk: Programa katılan girişimci adaylara BizBizze tarafından mentor atanır ve her bir adayın 6 seans mentorluk alması sağlanır. Mentorluk programı eğitim ve koçluk programının tamamlanmasının ardından başlar.

6-Danışmanlık Hizmeti: Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin gönüllü danışmanları tarafından konu bazlı danışmanlık hizmeti verilmektedir.

BizBizze ile İşe 5 Adım Programı

Bu program, bir kurum çatısı altında çalışmak ya da kariyerini yeniden planlamak isteyen kadınlar için tasarlanmıştır. Bir kurum çatısı altında çalışmak isteyen kadınların katıldığı bir programdır. Burada iş bulma konusunda ihtiyacınız olan tüm eğitimleri alabilir, danışmanlık ve koçluk hizmetlerinden faydalanabilir, sizlerle aynı yolda yürüyen kadınlarla tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz çalışmalara katılabilirsiniz. Böylece, yeni işinize sağlam adımlarla başlamış olursunuz.

Size ne kazandırmayı hedefliyoruz?

Kadınların kendilerini tanıyarak doğru hedeflere yönelik kariyer planlaması yapmalarına ayrdımcı olmak

İş ararken ihtiyaç duydukları beceri ve donanımı kazanmaları konusunda destek olmak

İş hayatına daha güçlü adımlarla başlamalarını sağlamak.

Nasıl Katılımcı Olabilirsiniz?

Öncelikle başvuru formunu eksiksiz doldurmalısınız. Ekibimiz sizinle bu form aracılığıyla irtibata geçecek.

Programın Sunduğu Hizmetler nelerdir?

1-İlk Adım Görüşmesi – Rehberlik: Başvuru formunu eksiksiz dolduran ve başvuru kriterlerine uygun adaylar davranış envanteri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik sürecinden geçmektedir. Rehberlerimizin adaylarla birerbir görüşme yaptığı bu aşamada amacımız adayın gelişime açık yönlerini keşfetmesini sağlamaktır. 

2-Eğitim: Program katılımcıları BizBizze tarafından hazırlanan eğitim programına katılmaktadır.  BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirir.  Eğitim kapsamında cv hazırlama, mülakat teknikleri ve çalışma hayatında ihtiyaç duyabilecekleri konularda alanında uzman eğitmenlerin derslerine katılabilir.

3-Koçluk: Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye – BizBizze işbirliğiyle yürütülen bu program kapsamında katılımcılarımıza kişisel güçlendirme amacıyla en az 4 seans koçluk hizmeti verilmektedir.

4-Mentorluk: Katılımcılarımızın işe yerleşmesi durumunda çalışma hayatına uyum sağlamaları ve yaşadıkları zorluklar karşısında rehber edinmeleri için ihtiyaçlarına uygun mentor ataması gerçekleşmektedir.

5-Danışmanlık Hizmeti: Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin gönüllü danışmanları tarafından konu bazlı danışmanlık hizmeti alabilmektedir