Yönetim Kurulu

Yönetİm ve Denetİm Kurulu

1995’te MSÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1998’de YTÜ Mimarlık Bölümü deki Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. Selçuk Erdoğmuş’la beraber, 1995’te Proje Dizayn Mimarlık’ı kurdu. 2002’de Proje Design’ın Cezayir Ofisi’nin kurulmasıyla beraber 2 dilli mimari hizmet sunmaya başladı. Disiplinler arası etkinliklerde de bulunan ve çeşitli çalışmalara katılan Seda Bildik, 2001 yılında YEM Stand ödülünü, 2007 yılı’ da CGD bünyesinde yaptığı ‘’Cihangirin Çocukları’ projesiyle, Fikir Sunum dalında, Mimarlar Odası XI.

Ulusal Mimarlık Ödülünü almıştır. Mimarlar Odası’nda Çocuk ve Mimarlık Komisyonun’da ve İnsan Yerleşimleri Derneği’nin Sulukule Çalışma grubunda yer almaktadır. Mimarlık ve yasam üzerine yazıları, sunuları mimarlık ve sektörel dergilerde yer almaktadır. 2018’den beri BizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. BizBizze’nin ilk adım rehberliği ve mentörlük programlarında aktif olarak görev almış, 2018-2022 yılları arasında BizBizze’nin üye ve gönüllü ilişkileri komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olmuştur.

Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özden Anık Tekir, sigorta sektöründe Kasra A.Ş. Can Sigorta A.Ş ve Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. gibi kurumsal firmalarda 10 yıl çalışmıştır. Empati yeteneğinin güçlü olması bireysel ve kurumsal ilişkileri daha iyi kavramasında, müzakere ve satış tekniklerini geliştirmesinde rol oynamıştır. PDR Özel Eğitim Danışmanlığı ve Yönetim Danışmanlığı AŞ.’de PDR Conferences Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, o dönemde ki çalışmaları ile eğitimler vermek ve konferanslar düzenlemek konusunda tecrübeler edinmiştir. 2008 Eylül-2009 Aralık tarihleri arasında Avrupa Birliği’nin KOSGEB ile birlikte yürüttüğü Kadın Girişimciliği Destekleme Projesi kapsamında, Türkiye’de açılmış olan dört merkezden biri olan Pendik Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi’nin yöneticiliğini yapmıştır. 2009 Aralık 2018 Ocak tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Şu anda birçok girişimcilik eğitim programı yürütmekte, girişimcilik alanında etkinlikler düzenlemekte, konferans ve seminerlerde konuşmalar yapmakta ve Türkiye ve Avrupa’da önemli etkinliklerde jüri üyeliği yapmaktadır.

2018-2022 yılları arasında dernek yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmıştır. Eğitim ve mentörlük komitesi sorumlusu olarak eğitim programları ve mentörlük programlarını yürütmüştür.

İlaç sektöründe uzun yıllar; çok uluslu ve ulusal firmalarda, pazarlama ve satış alanında çeşitli kademelerde çalışmış, üst düzey yöneticilik yapmıştır. Bu dönem boyunca pazarlama, satış, müşteri ilişkileri yönetimi, uzlaşı becerileri, yetenek yönetimi, liderlik gibi konularda gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında çeşitli kurumlardan eğitimler almıştır. Çalıştığı kurumların yetenek değerlendirme merkezlerinde aktif rol oynamıştır.

Lal Yükeb, 2015 yılından itibaren iş yaşamına, bireysel ve kurumsal koç olarak devam etmekte, bununla birlikte eğitim faaliyetleri, yetenek değerlendirme ve gelişim merkezi çalışmalarında yer almaktadır. Kişilerin gelişimine destek olmaktan büyük keyif alır. Deneyimli bir profesyonel ve koç olarak kişilere ayna tutmak, kendileriyle ilgili farkındalık kazanmalarına destek olmak, organizasyonların daha ileriye gitmelerine katkı sağlamak amacındadır. International Coaching Federation tarafından verilen ACC (Associate Certified Coach) akreditasyonuna sahiptir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden lisans, İÜ. İşletme İktisadı Enstitüsü’den MBA derecesine sahiptir. 

2018-2022 yılları arasında BizBizze Derneği Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. BizBizze ilk adım ve koçluk programlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 2000-2013 yılları arasında yeminli mali müşavirlik firmasında denetçi ve yönetici olarak görev yaptı. Yeminli mali müşavirlik firmasında turizmden tekstile farklı onlarca sektörde faaliyet gösteren firmaların denetimini yapmıştır. 2013 yılından bu yana kendi şirketinde, outsourcing muhasebe hizmetleri, vergi, sosyal güvenlik, iş hukuku gibi mali ve hukuki konularda hizmet vermektedir. Ayrıca, Ticaret Mahkemeleri’nde mesleki uzmanlık alanlarına giren konularda, Aile Mahkemeleri’nde ise mal rejimi tasfiyesi konularında Bilirkişilik yapmaktadır.

Kuruluşundan beri BizBizze Derneği yönetim kurulunda görev almıştır. BizBizze programlarında eğitmenlik ve mentörlük yapmaktadır.

Çiğdem Akbaş 1985 Ankara doğumludur. Kırıkkale Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. 2008 ile 2010 yılları arasında Gürsaş Elektromekanik A.Ş.’de tasarım mühendisi olarak çalışmıştır. Endüstriyel ürünler ve savunma sektöründe kullanılan ürünlerin tasarımında yer almıştır. 2010-2014 yılları arasında Pavotek Tasarım’da mekanik tasarım mühendisi olarak görev almıştır. Bu dönemde pek çok askeri ürünün tasarım, üretim ve test süreçlerinde yer almıştır. 2014 yılında ortağıyla birlikte Iona Design firmasını kurmuştur. 2017 yılına kadar kurucu ortak ve projeler yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2017 yılı sonunda Ayrotec Mühendislik’i kurmuştur. Halen genel müdür olarak görevine devam etmektedir.

Akbaş BizBizze Girişimcilik Programı 2019 mezunudur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı mezunu olan Özlem Mertel, santralistanbul isimli kültür sanat merkezinde sırasıyla Müze Operasyonlar Sorumlusu olarak Müze Rehberi, Prodüksiyon Sorumlusu ve Etkinlik Yöneticisi olarak çalışmıştır. Goldman Sachs & Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen 10.000 Kadın Programı’nda Program Asistanı olarak görev aldığından bu yana kadın istihdamı, girişimciliği ve kadının ekonomik güçlenmesi üzerine çalışmaktadır. Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynakları departmanında İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim alanında çalışmaktadır. 2018 yılından bu yana Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneğinin üyesi olan Mertel, İzleme ve Değerlendirme ile İlk Adım Rehberliği Komitelerinde aktif görev yapmaktadır. 

 

Eskişehir Açık Öğretim Fakültesi Dış Ticaret bölümü mezunu olan Bertan Baskan, 1995 yılında lojistik sektöründe asistan olarak başladı, sonrasında 1998 yılında Sigorta sektörüne giriş yaparak operasyon asistalığından başlayıp genel müdür asistanlığı pozisyonuna kadar yükseldi. 2006 yılında sigorta sektöründe kurumsal pazarlama biriminde görev aldı. 

2013 yılında farklı bir sektöre geçiş yaparak kariyerine “Sanal Ofis, Hazır Ofis Sektöründe” Satış & Pazarlama Direktörü” olarak devam etti.

2022 yılında radikal bir kararla asıl işi olan Dans eğitmenliğine devam etmek üzere kurumsal hayattan ayrıldı. 

“Network Hayattır” mottosuyla yola çıkarak, 2021 yılından bu yana Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Baskan, Etkinlik ve İletişim Komitesinde aktif olarak görev yapmaktadır.

Denetim Kurulu

(1944) (Üniversite – Robert Kolej 1968) 1994 yılına kadar, Türkiye’de ve yurt dışında sınai kuruluşların, bankaların genel müdürlüğünü, yönetim kurulu başkanlığını yaptı, kuruculuğunu üstlendi. 1994 yılından sonra ülkede ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgilendi, bu kuruluşların yönetimlerinde bulundu. Üniversitelerde dersler verdi, radyo ve TV programları, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yaptı, Hafiften Bankacılık isimli bir kitap yazdı. Çeşitli okulların ve sivil toplum kuruluşlarının kuruculuğunu, yönetimini üstlendi. Halen Toplum Gönüllüleri, Öğretmen Akademisi, Uluslararası Hrant Dink Vakıflarında ve ENKA Adapazarı okullarında yönetim kurulu üyesi olup, sınai ve mali sektörde çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık yapmaktadır.

İbrahim Betil, 1994 yılına kadar, Türkiye’de ve yurt dışında sınai kuruluşların, bankaların genel müdürlüğünü, yönetim kurulu başkanlığını yaptı, kuruculuğunu üstlendi. 1994 yılından sonra ülkede ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgilendi, bu kuruluşların yönetimlerinde bulundu. Üniversitelerde dersler verdi, radyo ve TV programları, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yaptı, Hafiften Bankacılık isimli bir kitap yazdı. Çeşitli okulların ve sivil toplum kuruluşlarının kuruculuğunu, yönetimini üstlendi. Halen Toplum Gönüllüleri, Öğretmen Akademisi, Uluslararası Hrant Dink Vakıflarında ve ENKA Adapazarı okullarında yönetim kurulu üyesi olup, sınai ve mali sektörde çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık yapmaktadır.

2009 yılında perakende alanında yarı zamanlı olarak başladığı meslek hayatında tekstil ve imalat sanayiinde satış, üretim, planlama, iş geliştirme, ihracat, kalite yönetimi, marka yönetimi, ar-ge ve danışmanlık alanlarında, genellikle küçük ve orta büyüklükte işletmelerde farklı yönetim kademelerinde görev almıştır. 2011 yılında Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden, 2013 Yılında Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümünden, 2018 Yılında Marmara Üniversitesi Global Pazarlama Tezli Yüksek Lisans Bilim Dalından mezun olmuştur. 2017 yılından beri faaliyet gösterdiği danışmanlık alanına koçluk mesleğini de ekleyerek, kurucusu olduğu Konnektom Solution’da ICF profesyonel koç (ACC) ve MYK akredite Kobi danışmanı olarak hizmet sunmaktadır. MÜDEK ve Bizbizze Kadınlara Yönelik Fikir Destek Derneği üyesi ve gönüllüsüdür.