Hakkımızda

BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, kadın girişimci oranının %8, kadın istihdam oranının ise %28 olduğu bir ülkede toplumsal ve ekonomik yaşama aktif bir biçimde katılmak isteyen kadınları güçlendirmek amacıyla 2017 yılında kuruldu.

Birlikte. Daha Güçlü 

Hazırladığımız Girişimcilik, İstihdam ve Gönüllülük Programlarıyla, iş arayan, iş yaşamında güçlenmek, ve/veya kariyer planında değişiklik yapmak isteyen kadınlara ihtiyaç duyduğu desteği sunmayı hedefliyoruz. Gönüllü olarak sivil topluma destek vermek isteyen, iş kurmak isteyen ya da mevcut işlerini iyileştirmek isteyen kadınlar için de programlar hazırlıyoruz. 

Amacımız, kadınları iş bulma ya da iş kurmada yaşadıkları zorluklar karşısında güçlendirmek, çalışma hayatında toplumsal cinsiyet ayrımcılığı karşısında farkındalık yaratmak, kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanabilmeleri için harekete geçmesine katkı sunmak ve bunun için çabalayan kişi ve kurumları buluşturan bir adres olmak.

Ne yapıyoruz?

BizBizze aktif iş hayatı içinde yer almak isteyen kadınları tek bir merkezden yönlendirebilecek ve işlerini kolaylaştırabilecek, kadınların, ilgi alanları ve güçlü yönleri hakkındaki farkındalıklarının artmasını sağlayacak etkinlik ve programlar tasarlıyor ve yürütüyor.

Düzenlediğimiz eğitim programları, sunduğumuz danışmanlık, rehberlik, koçluk, mentorluk, iş geliştirme ve ortak pazar alanları oluşturma hizmetlerimizle kadınların hayallerine kavuşması ve hayata katılması için ihtiyaç duyduğu bilgi ve desteğe erişimi kolaylaştırıyoruz.  

Programlara katılan kadınları profesyonel olarak  veya girişimci olarak mesafe kat etmiş kadınlarla bir araya getirip herkesin parçası olduğu bir network/ağ oluşturuyoruz.

Tüm bunları yaparken de kadınların yaşamdaki yerini güçlendirmek, cinsiyet eşitliğini yerleşik bir toplumsal değer haline getirmek ve eşitlikçi bir dayanışma ağının parçası olmak isteyen üyelerimiz, gönüllülerimiz ve destekçilerimizle beraber yol alıyoruz.